Alan Adı

 

 

Alan adı hizmeti nedir?


Internet kullanıcıları, bilgisayar veya web sitelerine sayısal adreslerini bilmelerine gerek kalmadan alan adı aracılığıyla ulaşabilirler.Kurumların web sitelerini yayınlamak için kullandıkları ve E-posta hesaplarının da ilişkili olduğu alan adları tek ve özeldir.
 

Alan admı nasıl satın alırım?


Birey, kurum ve kuruluşlar en basit anlamda bilgi yayınlamak ve e-posta alışverişi yapmak, ayrıca e-ticaret uygulamaları, interaktif işlemler ve daha birçok amaçla internet ortamında tek bir adresi tarif eden 'domain' yani 'alan adı' isimlerini günümüzde yaygın olarak kullanıyorlar.

 

Alan adlarının tahsisi, alan adının uzantısı bazında (.com.tr, .org, .net vb.) yetkili mecralar tarafından yapılır. Örneğin .tr uzantılı alan adlarının tahsisi ODTÜnün kontrolünde olup, idari evrakların sunumu ve onaylanmasının ardından gerçekleşir. Teknotel birinci dereceden ilişkide olduğu bu yetkili kuruluşlar üzerinden alan adlarına ilişkin tüm kayıt, yenileme, transfer, yetkili değişikliği vb. işlemleri yapar.

 

İsim ve uzantıdan oluşan (örn: www.teknotel.com) alan adlarından istediğinizin sorgulamasını, müsaitse tahsisini ve yenilemesini Teknotel kanalı yaptırabilirsiniz. Alan adı sorgulaması için tıklayınız...
 

Alan adı satış işlemi gerçekleştikten sonra ne yapmalıyım?


Alan adı kaydedildikten sonra, e-posta ve web sitesi barındırma amacı ile ayrıca hosting hizmeti alınmalıdır. 

 

Telehouse Istanbul'un Hosting Servisleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız...

 

Telehouse Istanbul'dan aldığınız alan adlarınızın sorunsuz çalışması için Veri Merkezi güvenliği Global standartlarda sağlanıyor...


Telehouse İstanbul; kesintisiz ve sorunsuz iletişim için özel olarak tasarlanmıştır. Bu kapsamda meydana gelebilecek olağanüstü durumlarda (yangın, deprem, sel vb.) veya Telekom tarafında gerçekleşebilecek hat kesintilerinde, direkt yurtdışı fiber ve uydu altyapıları kullanılarak kesintilerden etkilenme durumu engellenmektedir.

 

Telehouse İstanbul’un Kozyatağı'nda faaliyet gösteren Veri Merkezi, Dünya’daki tüm Telehouse veri merkezleri gibi yüksek güvenlik önlemlerine sahip olup; 7/24 gerçek zamanlı izlenebilen ve kayıt tutan kamera sistemleri, yükseltilmiş döşeme, ısı izolasyonu, hassas kontrollü klima,  N+1 yedekli jeneratör ve UPS yapısı gibi özellikler ve herhangi bir yangın durumunda çok kısa bir süre içerisinde cihazlara zarar vermeyecek FM200 yangın söndürme sistemi ile donatılarak Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında uzman personel tarafından işletiliyor.

Randevu sistemine göre ziyaretler ile cihazlarına müdahale edebilen müşterilerin yetkilileri; 7/24 veri merkezine erişim imkanına sahipler.

 

Telehouse Istanbul’un altyapısı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız... 

SERVİSLER

Alan Adı