Colocation

 

 

 

   

 

Kimler Colocation servisine ihtiyaç duyar?


. Yüksek miktarda ziyaret alan bir/birden fazla web sitesini barındıran,
. Sunucuları üzerinde e-mail, web, e-ticaret, e-marketing, B2B, ERP, CRM, portal vb. çeşitli kritik ve yüksek trafik ihtiyacı olan iş uygulamaları çalıştıran,
. Oluşacak trafiğin yerel ağ trafiğini etkilemesini tercih etmeyen,
. Ekstra alan, donanım, enerji ve personel yatırımı yapmak istemeyen
işletmeler, sunucularını; yüksek güvenlikli, kesintisizlik ve esneklik garantisi sunan Servis Sağlayıcı firmaların profesyonel veri merkezlerinde barındırmayı tercih ediyorlar.

 

Kurumlar bu tip iş uygulamalarını veri merkezi ortamında erişime açmak için üç alternatife sahiplerdir:


1. Colocation - Uygulamaları kendi sunucuları üzerine yükleyerek, bu sunucuları hazır halde veri merkezinde konumlandırmak
2. Sunucu kiralama - Gereken konfigürasyonu birlikte belirlemek ve istenen uygulamaları tamamen kendilerine atanan bir sunucu üzerinde konumlandırmak
3. VPS - Kendilerine sunucu tahsis edilmesi şart olmayan durumlarda, sanal sunucu servisinden faydalanarak, birden fazla kurumun uygulamalarını taşıyan sunucularda kendilerine ayrılan alanı kullanmak ve tasarruf etmek (Bu çözüm için 'Sanal Sunucu'ya göz atabilirsiniz...)

 

Telehouse İstanbul, sunucuların hem fiziksel, hem de elektronik olarak güvenli, dünyadaki tüm diğer Telehouse işletmeleri gibi, uluslar arası standartlarda  gelişmiş sunucu barındırma hizmetini vermektedir. Ayrıca sunuculara sağlanan erişim hız ile sınırlandırılmamakta, Telehouse İstanbul omurgasında müsait olan bant genişliği kullanıma sunulmaktadır.

 

Telehouse İstanbul müşterilerine yüksek kalitede hizmet sunmayı ilke ediniyor...


Telehouse İstanbul Colocation (sunucu barındırma) servisinin avantajları; kurumların kritik uygulamalar barındıran sunucularının yüksek güvenlikli Telehouse İstanbul veri merkezinde tutularak, sistemler için yüksek erişimli, kaliteli, güvenli internet ve minimum kesinti gibi avantajlar sağlayan bir altyapı üzerinden sunulmasıdır. Ayrıca, sunucular 7/24 izlenmekte ve acil müdahaleler gerçekleştirilebilmektedir.

 

Telehouse Istanbul'dan uygun maliyetli barındırma çözümleri...


Telehouse İstanbul omurgasına doğrudan bağlı olan olarak çalışan sunucular, 7/24 kesintisiz olarak Internet erişimine açık bir ortamda bulundurulur ve kullanıcılar uzaktan erişim protokolleri aracılığı ile sunucularına kolayca erişebilirler.  Telehouse İstanbul sunduğu Colocation servisleri ile kurumların iş uygulamalarını kendi omurgası üzerinden internet ve güvenli erişim ortamına taşıyarak, sürekli, esnek, uygun maliyetli barındırma çözümleri sağlar.

 

Telehouse İstanbul Colocation servisleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 665 77 00 numaraları telefondan satış temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim formu aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. Satış temsilcilerimiz en kısa zaman içerisinde sizinle iletişime geçecekler...

 

Telehouse Istanbul'da güvenlik Dünya standartlarında sağlanıyor...


Kesintisiz ve sorunsuz iletişim için özel olarak tasarlanmış olan Telehouse İstanbul; meydana gelebilecek olağanüstü durumlarda (yangın, deprem, sel vb.) devreye giren güvenlik ve altyapısal önlemler ve Telekom tarafında gerçekleşebilecek hat kesintilerinde, direkt yurtdışı fiber ve uydu altyapılarının yedeklemesi ile kesintisizlik garantisi sağlar. Kozyatağı'nda bulunan Veri Merkezi 7/24 esasına göre özel güvenlik teşkilatı ile korunmakta, tüm giriş ve çıkışların kontrol altında yapılmaktadır.

   

 

SERVİSLER

Colocation